Преглед и профил на компанијата

HUIZHOU XINDINGLI PACK CO.,LTD

Прилагодете го сопственото флексибилно пакување

Кои сме ние?

DINGLI PACK е воден од иновациите иимагинација.Уникатните карактеристики и технологии вградени во нашите супериорни флексибилни производи за пакување, вклучувајќи филм,торбички и кеси, не дефинираа како лидер во индустријата за пакување.Наградувано размислување.Глобални способности.

Иновативни, но интуитивни решенија за пакување.Сето тоа се случува во DINGLI PACK.

Денес, DINGLI PACK е пионер во полето на флексибилни кеси за пакување.Компанијата е специјализирана за многу видови чанти иторбички како што се торбички за стоење, кеси за кафе со вентил, вреќи со рамно дно, вакумски кеси, торбички за излив, печатени ролнисмалуваат ракави за шишиња, пластични патенти и топки.Компанијата се разви брзо за да стане светски лидерво однос на готови кеси со неспоредлива разновидност на големини и ко

Зошто да не одберете нас?

1. Над 16 години искуство за производство на производи за пакување.Користење на високотехнолошки серво-моторски систем.Постигнато CE, SGS, GMP, COC, ITS сертификација итн.

2. Професионален тим за услуги на OEM, кој обезбедува бесплатен дизајн на пакети на производи, ,разновидни услуги за прилагодување на материјалот и предлози на пакети.Имајќи приспособено пакување од 1000+ брендови во многу земји и области.

3. 7 дена*24 часа Жешка линија и услуга за е-пошта.И вашето барање ќе биде одговорено во рок од 24 часа.

4. Сесрдни услуги по продажбата, вклучително и без расипана гаранција за транспорт, следење на повратните информации на клиентите, проблеми со брзата обработка итн.

Гледајте нè во акција!

DINGLI PACK се наоѓа во Junyuan IndustriПарк, област Хујанг во градот Хуижоу во Кина, која е затворена за пристаништето Јантиан и пристаништето Шекоу.И, исто така, со напредниопрема, над 800 квалификувани работници и фабричка површина околу 2000 квадратни метри.Иновациите се во срцето на нашиот бизнисБез разлика какви се вашите барања за пакување, врвниот пакет ќе се испорача на време, според буџетот и точно според спецификациите.

Гледајте нè во акција!

Во фабриката ДИНГЛИ, дизајнот може да се промени според барањата на клиентите, квалитетот е конзистентен.Нудиме целосен спектар на решенија за кутии за пакување од прилагодени кутии за подароци, хартиени кутии и картонски кутии.Прилагодено е името на нашите предности и секој производ може да биде целосно персонализиран со многу приспособени материјали за цврсти кутии од кои можете да изберете.Ние исто така обезбедуваме едношалтерски услуги од дизајнирање, печатење, обработка на ракотворби, пакување, до логистичка услуга!.

Нашиот тим

нашата кампања ја има фабриката за филијала. на површина од 12.000 квадратни метри, со 185 квалификувани работници, дигитални уреди за пред преса, автоматски пост-пресостови и така натаму, нашата компанија е добро опремена.

Покрај тоа, го поминавме сертификатот ISO9001:2008.Ги уверуваме нашите клиенти за висококвалитетни производи по конкурентни цени.Сертификацијата FSC и BSCI се исто така наши почести.

Како одговорна и кредибилна фабрика, која се грижи за интегритетот, со добро воспоставен систем за управување со квалитет и еколошки производствен систем, доби почит и доверба од потрошувачите.

Бидете печатач, бидете експерт.Нашата фабрика е опремена со машини со девет бои ROLAND, машини за печатење UV, машини за автоматско сечење, семоќни машини за виткање хартија и автоматски машини за врзување лепак.Покрај тоа, континуираното подобрување на научниот менаџмент и унапредувањето на процедурите за контрола на квалитетот ни овозможија ефективно да ги максимизираме вредностите на клиентите со исполнување на нивните спецификации на позитивен начин.

Поради нашите производи со висок квалитет и извонредната услуга за клиенти, стекнавме глобална продажна мрежа која стигнува до Европа, Америка, Австралија, Африка, Јапонија и Блискиот Исток.Според модернизиран систем за управување, она што им го нудиме на клиентите не се само производи со висок квалитет, туку и доверливи услуги.

За повеќе информации за производите за печатење и пакување, ве молиме не двоумете се да не контактирате.Задоволувајќи ги потребите на клиентите и максимизирајќи ја ефикасноста, со нетрпение очекуваме да изградиме долгорочна соработка со вас.

Сертификат

新鼎力证书1
新鼎力证书2
新鼎力ISO
新鼎力BRC

Активности и изложби

Company-OverviewProfile-15
АЕМО-1
АЕМО-2
АЕМО-3
АЕМО-4